This is alternative content.

Szybki kontakt:

 

VISA TRAVEL
ul. Piotrkowska 175
90-447 ŁÓDŹ
tel. (42) 630 03 04
tel. (42) 630 03 55
fax (42) 630 03 04

incentive@visatravel.com.pl 


KLIENTÓW INDYWIDUALNYCH ZAPRASZAMY NA STRONĘ:
www.WAKACJEnaDZIS.pl

Newsletter
Twój adres email

Imię i nazwisko:


Albania nieodkryta

Albania, do niedawna jedno z najbardziej izolowanych państw w Europie, owiane złą sławą, pozostaje do dziś jednym z najmniej odkrytych krajów.

Mało odwiedzana, niepopularna, poza zasięgiem zainteresowania mediów, ale z klimatem i pięknem właściwym tylko takim miejscom, jest wprost stworzona dla tych, którzy poszukujących wrażeń i chcą odkrywać mało znane zakątki. W Europie mało zostało takich miejsc.

Kraina Orłów, jak nazywają ją mieszkańcy, to niewielki kraj, położony w południowo-wschodniej Europie, na Bałkanach, w którym znajdziemy wszystko: niezmierzone góry, przepiękne kaniony, antyczne miasta, zapierające dech widoki, śródziemnomorski klimat i 362 km dziewiczego, nienaruszonego wybrzeża…

O szczególnej atrakcyjności Albanii decydują centra o kulturowo-historycznym znaczeniu, takie jak Gjirokastra i Berat - z widocznymi wpływami osmańskimi, czy Butrint - ze stanowiskami archeologicznymi. Wszystkie trzy znajdują się na liście światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

Apollonia, usytuowana w okolicy miasta Fier, to z kolei jedno z największych miast antycznych w tej części wybrzeża Adriatyku (założone przez Greków w 588 r. p.n.e.).

Perełkami Albańskiej Riwiery są Saranda i Vlora z bajecznymi zatokami i dziewiczymi plażami. Coraz więcej tutaj nowoczesnych hoteli i klimatycznych tawern.

Kolejną atrakcją jest przeżywająca swoisty boom stolica kraju, Tirana, która w ostatnich latach urosła do rangi wschodzącej metropolii południowej Europy. Stare włoskie rezydencje częściowo odrestaurowane tworzą ciekawy klimat. A liczne restauracje, bary i nowoczesne dyskoteki oferują bogate życie nocne. Dziś miasto przeżywa proces odbudowy.

Albania ma do zaoferowania całe mnóstwo atrakcji. Każdy znajdzie tu coś dla siebie: tradycje ludowe i folklor, spektakularne widoki np. podczas raftingu w wąwozie Osumi, bliskie spotkanie z albańską przyrodą podczas jeep safari, niezwykłe wrażenia z słuchania klasycznego koncertu w świetle księżyca, smak albańskiego wina…

Zapraszamy do tajemniczej i fascynującej Albanii, ostatniego bastionu minionych czasów, zapomnianej perły Bałkanów. To miejsce urokliwe, bardzo gościnne, otwarte i bezpieczne. Kraj, który na pewno warto odwiedzić.


Zapraszamy do Galerii Zdjęć:

http://www.visatravel.com.pl/albania,lp,728.html

 

<< Powrót
Copyright © Visa Travel Łódź 2010
Projekt strony: IRN Multimedia
System CMS: Netidea.pl
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci komfortu przeglądania oraz podniesienia jakości oferowanych treści. Jeśli kontynuujesz przeglądanie naszej strony, wyrażasz zgodę na użycie tych plików. Po zapoznaniu się z informacją kliknij znaczek "X" w celu zamknięcia okna. Więcej...