This is alternative content.

Szybki kontakt:

 

VISA TRAVEL
ul. Piotrkowska 175
90-447 ŁÓDŹ
tel. (42) 630 03 04
tel. (42) 630 03 55
fax (42) 630 03 04

incentive@visatravel.com.pl 


KLIENTÓW INDYWIDUALNYCH ZAPRASZAMY NA STRONĘ:
www.WAKACJEnaDZIS.pl

Newsletter
Twój adres email

Imię i nazwisko:

POLECANE KIERUNKI / WIETNAM


Geografię Wietnamu porównuje się do dwóch miseczek ryżu, ze względu na rozległe żyzne delty rzek, które zawieszone są na bambusowym pręcie - czyli paśmie Gór Annamskich. To tu ze względu na kontrasty turyści mogą przeżyć przygodę w kolonialnym stylu, wypocząć na plaży, upajając się krystalicznymi wodami Morza Południowochińskiego, czy wybrać się na pieszą wycieczkę w góry podziwiając baśniowe krajobrazy.

KILKA FAKTÓW
Wietnam jest państwem Azji południowo-wschodniej, które rozciąga się wzdłuż wybrzeży Morza Południowochińskiego. Jego położenie wpływa na to, że układa się w literę „S”. Krajobraz kraju zachwyca malowniczymi deltami rzek, wysp i plaż, jak również górskimi krajobrazami północy, gdzie zdobyć można najwyższy szczyt kraju – Fan Si Pan. Ze względu na występujące żyzne delty - Mekongu i Rzeki Czerwonej, Wietnam specjalizuje się w uprawie ryżu, ale również innych roślin m.in.: kukurydzy, manioku, batatów, owoców, trzciny cukrowej, kawy i herbaty. Hodowla Wietnamu, obejmuje trzodę chlewną, bawoły, a w górach słonie, które wykorzystywane są jako siła robocza. Ważną rolę odgrywa również rybołówstwo. Podstawowymi składnikami kuchni wietnamskiej są sos rybny i ryż serwowane głównie z drobiem lub wieprzowiną.
CO WARTO ZOBACZYĆ
Tunel Củ Chi, Mauzoleum Hồ Chí Minha, War Remnants Museum, Ho Chi Minh City, Hue, Hanoi, zatoka Halong, Danang
SPORT
nurkowanie, trekking, rowery - poznawanie Wietnamu z perspektywy dwóch kółek
KULINARIA
Nem − farsz zawijany w jadalny papier ryżowy; Phở - zupa, rodzaj rosołu z makaronem i dodatkami; bánh chung - tradycyjny placek noworoczny, Bánh xèo - naleśniki z różnymi nadzieniami, ban bo hue - pikantna potrawa z makaronu ryżowego z mięsem, napój z ptasich gniazd.


Copyright © Visa Travel Łódź 2010
Projekt strony: IRN Multimedia
System CMS: Netidea.pl
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci komfortu przeglądania oraz podniesienia jakości oferowanych treści. Jeśli kontynuujesz przeglądanie naszej strony, wyrażasz zgodę na użycie tych plików. Po zapoznaniu się z informacją kliknij znaczek "X" w celu zamknięcia okna. Więcej...